Artikkeli kuva

Puheenjohtajaehdokkaiden tenttikiertue käynnystyi 6.5.2017 Tampereella. / MATTI MATIKAINEN

Puheenjohtajakisa jatkuu tänään Oulussa – katso tilaisuus suorana lähetyksenä

28.05.2017 |11:03

Perussuomalaisten puheenjohtajakiertue jatkuu tänään Oulussa. Jussi Halla-aho, Leena Meri, Riku Nevanpää, Raimo Rautiola, Veera Ruoho ja Sampo Terho ovat läsnä yleisölle avoimessa tilaisuudessa Valkea-kauppakeskuksessa järjestettävässä paneelissa. Ovet aukeavat kello 14, ja kello 15 alkaen ehdokkaat ottavat mittaa toisistaan paneelikeskustelussa.

Paneelin vetäjinä toimivat Kalevan päätoimittaja Kyösti Karvonen, poliittinen suunnittelija Riikka Purra ja työmies Matti Putkonen.

Tilaisuus on päättynyt. Tilaisuuden jälkitallenne katsottavissa täältä >

Tilaisuuteen voi osallistua myös paikan päältä. Ennen paneelia, klo 14 alkaen, on tiloissa kahvitarjoilu, ja ehdokkaat ovat paikalla ja vapaasti haastateltavissa. Tilaisuus on avoin kaikille, ja se järjestetään Valkea-kauppakeskuksen Sokos Hotel Arinan kongressitiloissa, Isokatu 25 (4. kerros).

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Yle-pomo Merja Ylä-Anttilalle tiukka kysymys kansalaisaloitteen kuulemistilaisuudessa: Onko Yleisradio tietoisesti hakenut säästöjä suosituimmista ja näkyvimmistä toiminnoistaan?

19.03.2025 |17:06
2.
Suomen uutiset logo

Suomalaisyritys markkinoi maahantulopaketteja Iranissa ja Lähi-idässä – yrityksen somepäivityksessä kerrotaan Suomen tarvitsevan 60 000 maahanmuuttajaa vuodessa

20.03.2025 |14:58
7.
Suomen uutiset logo

Vieläkö muistat? Sanna Marin kiisti kielitaidottomien hoitajien aiheuttavan ongelmia – nyt hoitajaliitto SuPer pelkää vieraskielisten hoitajien vaarantavan jo potilasturvallisuutta

24.03.2025 |16:12
8.
Suomen uutiset logo

Trump lennätti väkivaltaisen venezuelalaisjengin jäseniä El Salvadorin jättivankilaan – ihmisoikeusaktivistit kauhuissaan

19.03.2025 |14:59
10.
Suomen uutiset logo

Yle-pomo Merja Ylä-Anttila skippasi viime viikolla kysymyksen Yleisradion vasenkallistumasta – ”Mikään tutkimus ei tällaista todista…”

25.03.2025 |19:18

Uusimmat

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää