Artikkeli kuva

SU

Melko härskiä – poliisin käskyjä tahallaan rikkova Elokapina pyytää poliisia estämään vastamielenosoituksen toimintaa

28.09.2021 |02:09

Elokapinan johtoportaalta ei härskiyttä puutu. Liike on osoittanut suurta piittaamattomuutta poliisia kohtaan ja naureskellut tämän ohjeille. Mutta vaikka Elokapina ei aio itse totella poliisia, se pyytää tältä palvelusta. Kapinaliike pyytää poliisia estämään vastamielenosoittajien toimintaa.

Katso videolta, miten Elokapinan puuhamiehet ja -naiset yrittävät torpata vastamielenosoitusta.

Elokapinan video on kokonaisuudessaan noin puolentoista tunnin mittainen. Suomen Uutiset koosti noin minuutin mittaisen videon vastamielenosoituksen torpaamisesta. Videolla on äänessä Anton Keskinen. Youtube.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Turvapaikanhakijan Münchenissä tekemä autoisku kärjistää Saksan kuumana käyvää vaalikamppailua – punavihreä ei ole antanut vielä periksi

14.02.2025 |18:47
5.
Suomen uutiset logo

Antikainen: Hallitus puuttuu maahanmuuton mukanaan tuomaan seksuaalirikollisuuteen – kuinka monta naista joutuu vielä raiskatuksi, ennen kuin vihervasemmisto herää?

14.02.2025 |15:11
6.
Suomen uutiset logo

Antikainen: Kasvisruokahörhöily menee liian pitkälle – Marttaliitto myötäilee vihervasemmistoa

17.02.2025 |18:24
7.
Suomen uutiset logo

Wille Rydman: Vihervasemmisto ja kokoomus ajavat lisää maahanmuuttoa ja uudisrakentamista Helsinkiin, koska ne hyötyvät siitä – ”Vain suomalainen veronmaksaja ei hyödy”

17.02.2025 |18:35
9.
Suomen uutiset logo

Perussuomalaiset perusti oman opiskelijajärjestön: “Haluamme normalisoida normaalin ajattelun”

17.02.2025 |12:51

Uusimmat

Perussuomalainen 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 3/2024

Mainos kuva

Lue lisää