Artikkeli kuva

Konservatiivit koolla – Soini, Terho ja Britannian Dan Hannan suorassa lähetyksessä

24.04.2014 |17:36

Konservatiivisen ECR-ryhmän brittimeppi Daniel Hannan keskustelevat yhdessä Timo Soinin (ps.) ja Sampo Terhon (ps., europarlamentin EFD-ryhmä) kanssa eduskunnan kansalaisinfossa torstaina 24.4. klo 17.30–19.00.

Harvinaisen rikkaalla englannin kielellä itseään ilmaiseva Hannan käyttää termejä, jotka on paras toistaa alkuperäisellä kielellä: “tyranny of the status quo”, “fingerprints on the murder weapon” ja “Can Finland once again show the world what free men can do”.

Katso suora lähetys verkossa >

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Turvapaikanhakijan Münchenissä tekemä autoisku kärjistää Saksan kuumana käyvää vaalikamppailua – punavihreä ei ole antanut vielä periksi

14.02.2025 |18:47
5.
Suomen uutiset logo

Antikainen: Kasvisruokahörhöily menee liian pitkälle – Marttaliitto myötäilee vihervasemmistoa

17.02.2025 |18:24
6.
Suomen uutiset logo

Wille Rydman: Vihervasemmisto ja kokoomus ajavat lisää maahanmuuttoa ja uudisrakentamista Helsinkiin, koska ne hyötyvät siitä – ”Vain suomalainen veronmaksaja ei hyödy”

17.02.2025 |18:35
9.
Suomen uutiset logo

Perussuomalaiset perusti oman opiskelijajärjestön: “Haluamme normalisoida normaalin ajattelun”

17.02.2025 |12:51

Uusimmat










Perussuomalainen 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 3/2024

Mainos kuva

Lue lisää